WordPress Nedir, Avantajları Nelerdir ?

wordpress avantajları

Wordpress nedir, avantajları nelerdir ?

WordPress Nedir, Avantajları Nelerdir ?

WordPress, gelişen yazılım teknolojileri ile birlikte büyük şirketlerin dahi kullandığı hazır alt yapılı ve çok kısa sürede kurulan sistemdir.

Uyumlu sunucu tercihi ile alt yapı kurulumu gerçekleştirdikten sonra tema satın alarak istediğiniz tasarıma sahip bir siteye sahip olabilirsiniz. Etkili bir kullanım sağlayabilmek için alt yapı teknik bilgisine ve gelişime katkı sağlayabilecek düzeyde bilgi sahibi olmak sistemi sorunsuzca kullanım imkanı sağlayacaktır.

 

WordPress Avantajları Nelerdir

 

  • Hızlı kurulum sayesinde beklemeden en hızlı şekilde sitenizi yayınlama imkanı sunar.
  • Sürekli güncelleniyor olması sisteminizin ek maliyetler gerektirmeden yazılım teknolojisinin güncel tutulmasını sağlar.
  • İçerik yükleme ve güncelleme konusunda ise yine hızlı bir şekilde sağlanabilmektedir.
  • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) konusunda uyumlu ve başarılı olması google sıralamasında etki sağlamaktadır.
  • Farklı yapılarda ihtiyaç duyacağınız tüm ek özellikler için harcamanız gereken ek bütçe maliyetlerini ortadan kaldırır.
  • Sitenizde olmasını istediğiniz birbirinden farklı bir çok uygulamayı da çok daha düşük maliyetler ile hızlıca kurulum imkanı sunması.
  • Her türlü tasarım yapısı ile firmaların kurumsal kimliğine uygun hale getirilebilmesi.
  • Mobil uyum desteği sayesinde ise tüm cihazlar ile uyum içerisinde çalışabilme imkanı sunar.
  • Düşük maliyetleri sayesinde küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için tercihi arttırmaktadır.
  • Özellikle E-Ticaret sitesi kurmak büyük maliyetler gerektirmekte iken WordPress ile çok daha düşük bütçe ile işinizde başarıyı yakalayarak gelişebilme imkanı sunar.

 

WordPress Tema Seçimi

Binlerce tasarım seçeneklerine sahip olan bu sistem için Dünya genelinde yeni tasarım konseptleri ile geliştirilmeye devam edilmektedir. Yerli ve yabancı bir çok tema geliştiricisi olan firmalar bu konuda oldukça güzel seçenekler sunmaktadır.

En geniş ve kaliteli tasarım konseptlerinin ThemeForest üzerinden tasarım demo seçenekleri ile görerek tercih edebilirsiniz. Seçim yapılırken sadece tasarımın gözünüze gelen güzelliği ile tercih edilmemelidir. Şunu unutmayın tasarımı her zaman güzel gösteren fotoğraflar ve doğru renk seçenekleridir. Tasarım konusunda ciddi firmaların kullandığı alt yapı özellikleri ile istenildiği gibi düzenlenebilmektedir. Eğer daha güçsüz yani basit bir alt yapı ile hazırlanmış ise o zaman yapmak isteyeceğiniz düzenlemeler çok daha kısıtlı olacaktır.

Tema seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise güncelleme desteğinin sağlanmasıdır. Beğendiğiniz ama teknik anlamda güncelleme desteğinin sağlanmaması yada çok uzun sürelerde sağlanıyor olması bir çok güvenlik açığına sebebiyet verecektir. WordPress avantajları ile kullanabilmek istiyorsanız seçim yapmayı düşündüğünüz temanın güncelleme tarihine ve versiyon notlarını mutlaka inceleyin bazı tasarımcılar geliştirmeye deva etmediklerinde sitenizi yenilemek zorunda kalabilirsiniz.

WordPress Hosting Seçimi

Web siteleri geliştirilirken kullandıkları yazılım dillerine göre Hosting hizmetinin sağlanacağı sistemde o yazılım alt yapısını barındırması gerekmektedir.

Comments are closed.

İletişim